AWD, s.r.o. – autorizovaný servis a bazar vozů SUBARU v Praze

pell-mell
Třebohostická 9, Praha 10
608 782 278 (608 SUBARU)
awd@awd.cz

AUTOBAZAR
Aktuální nabídka vozů
SUBARU

Nechte si u nás
zkontrolovat vůz
před koupí

Proč si vybrat nás?

Prohlédněte si
reference našich
stávajících zákazníků

Třebohostická 9, Praha 10
tel: 608 782 278
awd@awd.cz

< >

Forester STI - úprava modelu 2013 XT

Forester STI se do Evropy bohužel nedováží. A z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že některé z jeho specifických dílů prakticky není možné sehnat. Nicméně, i tak jsme dostali za úkol evropského Forestera XT vylepšit a přiblížit ho k verzi STI. V některých parametrech jsme ho dokonce předčili.

Sériový Forester XT, konkrétně model 2013, dostal větší brzdy z STI, tužší podvozek (tlumiče, pružiny, horní a dolní výztuhy karoserie), STI tlumiče výfuku, přední a zadní spojler, spoustu STI doplňků (olejový a vzduchový filtr, držák baterie, kryt hrdla oleje, startovací tlačítko, hlavici řadicí páky), budík teploty vody a oleje, STI LED denní svícení a další.

Krom těchto úprav si majitel přál navýšit výkon a točivý moment. Jednalo se tak o vůbec první úpravu turbového motoru s přímým vstřikem u nás v AWD (a možná v Čechách).

Naměřený výkon 236 koní jsme úpravou software řídící jednotky navýšili na 269 koní (nárůst o 14 %) a změřený točivý moment 343 Nm narostl o 52 Nm na 395 Nm. Graf s průběhy naleznete v galerii pod článkem.

Děkujeme za důvěru, s níž nám spolupráci na těchto a podobných speciálních projektech se Subaru svěřujete. Těší nás a věříme, že výsledek pak potěší i vás...

 

Přihlášení

Přihlásit se

Spojte se s námi

Fake Stuff...

Třebohostická 9, Praha 10
608 782 278 (608 SUBARU)
awd@awd.cz

Zvětšit mapu...
Banner...

U nás v AWD v Praze se autům SUBARU věnujeme hezkou řádku let. Prošlo nám za ni rukama mnoho vozů SUBARU. Není tak prakticky nic, s čím bychom si v našem servisu neuměli poradit. SUBARU zkrátka žijeme, baví nás a jsou naším koníčkem!